Kominek opalany drewnem, który ogrzewa przedpokój, salon, jadalnię i sypialnię w chłodne dni w roku, a do tego wydaje odgłosy trzaskania i charakterystycznego dudnienia, to po prostu część przyjemnego zimowego czasu. Kominek jest nie tylko źródłem ciepła, ale może również dostarczać ciepłej wody, być wyposażony w pompę ciepła, a nawet mieć palniki pozwalające na przyrządzenie posiłków.

Więcej niż tylko ciepło: kominek z płaszczem wodnym

Kominek funkcjonujący normalnie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, a w zależności od wielkości i umiejscowienia w domu może nawet bardziej. Komin z płaszczem wodnym może wspomagać instalację c.o. wodą podgrzaną w kominie i wprowadzoną do instalacji. Oszczędza to dodatkowe koszty ogrzewania i sprawia, że ​​ciepło z komina można wykorzystać we wszystkich pomieszczeniach domu. Rury wodociągowe można układać w taki sposób, aby nie były widoczne z zewnątrz komina.

Kwestia projektu: wolnostojący kominek

Kto powiedział, że kominek zawsze musi być w rogu lub wbudowany w ścianę? Oczywiście kominki mogą być również wolnostojące. Wolnostojący kominek jest tak samo starannie zaplanowany i zaprojektowany (w naszej firmie z Palette CAD), jak kominek narożny czy każdy inny kształt. Możesz mieć pewność, że szkice sporządzone dla Ciebie na komputerze bezpłatnie zostaną wyprodukowane i dostarczone do Ciebie, gdzie niezawodny zespół dokona montażu.

Kominek na zewnętrznej ścianie domu również zawsze trochę ogrzewa ogród. Dlatego bardziej sensowne jest umieszczenie kominka na środku chłodnego pomieszczenia i pozostawienie go tam – aby pomieszczenie było naprawdę całkowicie i równomiernie ogrzane. Z kolei kominek narożny zaprojektowano tak, aby dyskretnie znikał w kącie.

Profesjonalne usługi Kominki RB

Bez względu na to, jakiego rodzaju kominka szukasz: nasz zespół dokładnie zaplanuje kominek razem z Tobą na komputerze. Palette CAD to niezawodny program, a Twoje życzenia dotyczące indywidualnie wykonanego kominka dostosowanego do Twojej sytuacji życiowej zostaną uwzględnione. Planowanie to jest bezpłatne i standardowo jest częścią naszej oferty. Jako producent kominków wykonujemy zaplanowane i zamówione przez Państwa części i dostarczamy , a następnie możemy dokonać montażu gotowych elementów u Państwa w domu.

Nie ma znaczenia, czy kominek ma być w sypialni, czy w salonie (powinien to być pokój, w którym spędza się dużo czasu), nasz kominek to bardzo indywidualny element.